Celé česko čte dětem

Celé česko čte dětem

Všichni chceme, aby z našich dětí vyrostli moudří, dobří a šťastní lidé. Jak toho dosáhnout ???


ČŤĚME DĚTEM laughinglaughingwink

V roce 2006 Eva Katrušáková založila neziskovou organizaci Celé Česko čte dětem® a úspěšně realizuje stejnojmennou celostátní kampaň v České republice. Tato osvětová a mediální kampaň, největší svého druhu v České republice, se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, ale také na propagaci hodnotné literatury a budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení.

Podporou hlasitého předčítání pomáháme utvářet pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Naše aktivity jsou určeny nejen dětem, zapojujeme všechny generace. Pravidelným čtením se rozšiřuje dítěti slovní zásoba, myšlenkové obzory, postupně získává pozitivní závislost na knize. Televize, mobil a tablet děti neobejme, nepřitulí se, neodpoví na jeho dotazy.


Připojte se i Vy – rodiče do tohoto projektu.

Začněte dětem číst co nejdříve a čtěte tak často, jak máte vy a dítě čas. Začněte obrázkovými knihami, postupně přecházejte ke knihám, které obsahují stále více textu. V průběhu čtení udržujte u dítěte pozornost tím, že se občas zeptáte: "co si myslíš, že se stane??". Jde-li o příběh, začněte tím, že si připomenete, kde jste včera skončili, nečtěte příliš rychle. Mějte knihu v pohotovosti pro případ, že budete s dítětem někde dlouho čekat /u lékaře, cesta vlakem, autem /, zkuste mobil a tablet vyměnit za zajímavou knihu. Nezaměňujte kvalitu s kvantitou. Desetiminutové čtení dítěti může v mysli dítěte zanechat mnohem výraznější stopu než dvě hodiny osamělého sledování televize!!!!!!

ZDE SE PODÍVEJTE NA FOTOGRAFIE Z AKCÍ VE ŠKOLCE:  Celé Česko čte dětem - fotogalerie     

 http://www.celeceskoctedetem.cz

 

V KAŽDÉ TŘÍDĚ SE ČTE DĚTEM DENNĚ. 

PODÍVEJTE SE, CO  ČTEME VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023

 

KOŤÁTKA

 

 

MEDVÍDCI

 

 

SLUNÍČKA

 

 

BERUŠKY

 

 

 

 

Zpět na rozcestník